Amortyzatory


Wymiana amortyzatorów na produkt Koni to jedna z najlepszych modyfikacji jakich można dokonać w micrze. Amortyzatory te mają regulację tłumienia (bound) czyli potocznie twardości.

Przednie amortyzatory reguluje się z zewnątrz dostarczonym pokrętłem, wystarczy otworzyć maskę i pokręcić a możemy radykalnie zmienić nastawienie amortyzatorów (od niemal seryjnego po iście sportowe).

Tylne amortyzatory do regulacji muszą być wyjęte z samochodu. Nie jest to jednak wielki problem, bo ich ustawienie nie powinno przekraczać 50% i dokonuje się go przy montarzu. Gdyby ustawić tył twardziej zacznie on podskakiwmać na nierównościach, a samochód będzie nadsterowny.

Łatwość regulacji daje duże możliwości dostosowania samochodu do warunków jazdy np.: (tył zawsze jest na miękki - max 50%) w mieście miękki przód dla komfortu, na trasę max twardy - dzięki temu samochód nie nurkuje przy hamowaniu i znacznie skraca się droga potrzebna na jego zatrzymanie, na zimę i mokrą nawierzchnię przód bardziej miękki - ograniczy to podsterowność samochodu.

Koszt tej wymiany to ok. 1800 zł amortyzatory + robocizna

Przedni amortyzator założony, wkłada się go w obudowę seryjnego amortyzatora Przedni amortyzator
To jest wkład i korpus, w którym się znajdzie Wkład i korpus
Amortyzator tylny po założeniu Tylny amortyzator
Aby włożyć wkłady w seryjne korpusy, trzeba rozciąć te drugie i wyjąć z nich tłoki. Tłoki


Autor: Radosław Jasiński, 2005

przejdź do: Porady

Dołącz do nas w serwisach:
polskajazda | motostat

O klubie  Klubowicze  Aktualności  Modele  Dane tech.  Wyposażenie  Porady  Galeria  Kontakt