Dlaczego warto kupić i modyfikować Micrę?


Micrę K11 posiadam od roku 2000, jest to samochód z salonu. Kupując go brałem pod uwagę też inne modele z segmentu samochodów małych będące wtedy w podobnej cenie.

Dlaczego warto kupić Micrę?

1. Jej bardzo dobry silnik o 16 zaworach, dwóch wałkach rozrządu napędzanych łańcuchem, bardzo ekonomiczny, ekologiczny, a zarazem gwarantujący przyzwoite osiągi. Dodatkowo silnik ten jest mało wysilony i łatwo wydobyć z niego więcej mocy niż psiada fabrycznie.

2. Jej niemal absolutna bezawaryjność - mój samochód nie miał przez 5 lat żadnej usterki, a to jest dla mnie bardzo ważne. Cechę tą (jak i wile innych) ponadto potwierdza duża popularność tego samochdu na rajdowych trasach i wiele tytułów mistrzowskich w Polsce i na świecie.

3. Niskie koszty eksploatacji - ekonomiczny silnik + brak wymian jakichkolwiek części (innych niż eksploatacyjne)

4. Bardzo dobra jakość wykonania i całkiem przestronne wnętrze jak na tę klasę.

5. Oczywiście też wygląd, ale tutaj zaznaczę, że samochód był kupowany od razu z myślą o alufelgach 15 i obniżeniu - zupelnie inny wygląd niż nie do końca porywający seryjny :)

Dlaczego warto modyfikować Micrę?

1. Główny powód to fakt, że jest to samochód z klasy tanich i oczywistym jest, że producent musiał poczynić wiele oszczędności m.in. kosztem dobrego prowadzenia się samochodu czy ogolnego bezpieczeństwa i osiągów.

2. Podstawowe pole w które wręcz należy ingerować to zawieszenie (bez jego modyfikacji nie ma mowy o bezpiecznej jeździe z prędkosciami ponad 120km/h, a nawet i poniżej też jest nieciekawie)

3. Dla przeciętnego użytkowanika przydatna też jest lekka modyfikacja układu hamulcowego - można dzięki niewielkim zmianom bardzo skrócić drogę hamowania.

4. Chcąc w miarę dynamicznie wyprzedzać na trasie musimy też mieć trochę więcej mocy niż seryjne 55KM silnika 1.0.

Autor: Radosław Jasiński, 2005

przejdź do: Porady

Dołącz do nas w serwisach:
polskajazda | motostat

O klubie  Klubowicze  Aktualności  Modele  Dane tech.  Wyposażenie  Porady  Galeria  Kontakt