Nadwozia - modyfikacje


Nadwozie - wielu zmian tutaj nie poczyniłem, głównie dlatego, że nie chciałem ingerować w blacharkę. Zależy mi na fabrycznej trwałości blach. Nie chciałem mieć problemów z pękającą szpachlą, korozją itp.

Modyfikacje jakich dokonałem mają na celu głównie poprawę wyglądu samochodu. Jednak niektóre z nich mają też praktyczne znaczenie np.: przednia dokładka zderzaka i nowa atrapa grilla. Dodam jeszcze, że żaden z zamontowanych elementów nie jest dedykowany do micry, a dzieki temu jest unikalny.

Co zatem zmieniłem w szeroko pojętym nadwoziu:
1. Zamontowałem przedni spoiler (dokładka) pod zderzak.
2. Dodałem "dyfuzor" - dokładka tylnego zderzaka.
3. Przerobiłem atrapę chłodnicy.

Przedni spoiler

Jest to prosta dokładka, przeznaczona do innego samochodu. Jest ona wykonana z udarowego plastiku. Dzięki temu świetnie się nadaje, bo jest dość giętka i nie ma problemu przy ewentualnym przyparciu do wysokiego krawężnika itp.. Spoiler jest przymocowany za pomocą śrub i nie ma praktycznie możliwości aby odpadł.
Jak wspomniałem poza poprawą wyglądu spełnia on też pożyteczne zadania. Po pierwsze ogranicza ilość powietrza jaka dostaje się pod samochód co poprawia aerodynamikę. Po drugie poprawia stabilność samochodu przy podmuchach wiatru uderzających w przód pod kątem.
Spoilerek w całej okazałości, pasuje idealnie. Dodatkowo widać hak holowniczy pomalowany na czerwono.
Spoiler

Pseudo dyfuzor

Ten element ma tylko i wyłącznie ładnie wyglądać. Imituje on dyfuzor, a przy okazji optycznie obniża samochód z tyłu co micrze bardzo pomaga.
Widać idealnie dopasowany dyfuzorek i przy okazji końcówke wydechu.
Dyfuzor

Wloty w masce i w zderzaku

Seryjne plastikowe listewki z wlotów w masce wyciąłem, a ich miejsce zajęła siatka aluminiowa. Ponadto ramki wlotów pomalowałem na kolor nadwozia. Poza poprawą wyglądu dzięki usunięciu listewek przez wloty dostaje sie więcej powietrza, a przecież za jednym z nich znajduje sie filtr powietrza.

Wlot w zderzaku stracił zaślepki i uchwyty na światła przeciwmgielne (i tak ich nie miałem zamiaru kupować) i też został wypełniony siatką jak wloty w masce. Za siatką znajduje się też rura spiro kierująca dodatkowe powietrze na filtr powietrza.

Grill
Zbliżenie na wloty w masce

Wloty w masce
Cały pas przedni, teraz filtr nie jest zielony, a przegroda czarna więc jej nie widać.

Autor: Radosław Jasiński, 2005

przejdź do: Porady

Dołącz do nas w serwisach:
polskajazda | motostat

O klubie  Klubowicze  Aktualności  Modele  Dane tech.  Wyposażenie  Porady  Galeria  Kontakt