Opinie i popularność Micry

Micra jest ceniona za solidność, doskonałą jakość i przyjazność użytkownikowi. Późniejsze modele zostały odróżnione przez ich delikatny, okrągły i łukowy wygląd zewnętrzny. Skutkiem tego stały się one w dużej mierze popularne dzięki kierowcom płci żeńskiej. Często są nazywane "babskim samochodem" albo "samochodem damskiej torebki" wbrew spisowi dla właścicieli Micry, który dotyczy wszystkich płci i grup wiekowych.

Dostępne są liczne części i akcesoria tuningowe. "Przeszczepy" silnika nie są nowe dla Micry, ponieważ wielu właścicieli z mechanicznymi umiejętnościami zainstalowało SR20DE, a częściej GA16DE do K11. Ekwipunki turboładowarki są popularnym wyborem dla K11 i K12.


W Szwecji, K10 zyskał złą reputację za brak bezpieczeństwa. Przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe Folksam oceniło go jako najniebezpieczniejszy ze wszystkich samochodów z lat 1988 - 1995. W 1996 - 2006 jednakże, znalazł się na drugim miejscu co do niebezpieczeństwa, a Citroën AX okazał się najniebezpieczniejszym samochodem na szwedzkich drogach.

Opinie są bardzo podzielone i zależą od osobistych preferencji. Warto wsiąść do Micry, przejechać się i odpowiedzieć sobie na pytanie "czy jest to auto dla mnie?".

-> Wymień się opiniami na FORUM NISSAN MICRA
Dołącz do nas w serwisach:
polskajazda | motostat

O klubie  Klubowicze  Aktualności  Modele  Dane tech.  Wyposażenie  Porady  Galeria  Kontakt